Od Katedry do parku Alameda

W tym spacerze po Santiago zawarta jest cała esencja miasta. Zaczniemy od symbolicznej mety pielgrzymowania, czyli Placu Obradoiro, obejdziemy wokół katedrę oraz zagłębimy się w labirynt uliczek Starego Miasta, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, aby ostatecznie dotrzeć do parku Alameda, oferującego bajkowy widok na główną fasadę katedry.

Widok z parku Alameda na katedrę w Santiago de Compostela

Oprócz faktów historycznych dowiemy się kim był św. Jakub Pogromca Maurów, dlaczego muszla przegrzebka jest symbolem pielgrzymowania, zmierzymy najwęższą uliczkę Santiago oraz zrobimy sobie zdjęcie z Dwiema Marysiami. Nie zabraknie oczywiście informacji o winach i likierach galicyjskich, owocach morza i innych przysmakach regionu.

Cały spacer zajmie nam około 2 godziny.


Galicyjskie smaki w Santiago

Podczas tego spaceru opowiemy sobie o podstawowych produktach gastronomii Galicji. Zaczniemy na Placu Obradoiro, z którego udamy się na słynącą z barów i restauracji ulicę Franco, rzucimy okiem na najstarszą kawiarnię w Santiago i przejdziemy na główne targowisko Santiago Plac Abastos, na którym będziemy mogli zobaczyć świeże owoce morza. Dowiemy się jakie są galicyjskie apelacje wina i sera, gdzie stołował się Ernest Hemingway podczas pobytu w Santiago oraz skąd się biorą ostrygi i omułki.

Cały spacer zajmie nam około 2 godziny.

Ośmiornica po galicyjsku

Santiago de Compostela z dziećmi

Specjalny tour skierowany do najmłodszych turystów. W przystępny sposób opowiemy legendy o świętym Jakubie, pokażemy miejsca, do których uwielbiają wracać nasze dzieci, zaskoczymy różnicami między Polską a Hiszpanią. Specjalnie przygotowane zadania dla detektywa sprawią, że wizyta po mieście będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Cały spacer zajmie nam około 2 godziny. Polecany wiek dzieci od 5 do 12 lat.

Diana z dwiema Marysiami w Parku Alameda